NutriZein

Jaka zgrzewarka próżniowa będzie dla Ciebie najlepsza? Poradnik wyboru

jaka zgrzewarka próżniowa

Zgrzewarka próżniowa jest niezastąpionym pomocnikiem w kuchni. Jej praca to prosty sposób, żeby ograniczyć marnowanie jedzenia, a także, by móc cieszyć się smakiem i właściwościami pokarmu na dłużej. Aby jednak w pełni korzystać z tego urządzenia, warto wiedzieć, jaka zgrzewarka próżniowa odpowie na nasze potrzeby. Najistotniejsze kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę to rodzaj, moc, a także ciśnienie i rozmiar zgrzewarki. Dowiedz się więcej! 

Spis treści:

Zgrzewarka próżniowa — jaka? Najważniejsze aspekty

Podczas odpowiedzi na pytanie, jaka jest najlepsza zgrzewarka próżniowa, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii:

Rodzaj zgrzewarki

Pierwszym istotnym aspektem jest rodzaj zgrzewarki próżniowej. Na rynku istnieją pakowarki listwowe i komorowe. Te drugie wykorzystywane są zazwyczaj do celów profesjonalnych, dzięki wysokiej wydajności. Ich duże rozmiary oraz wysoka cena sprawiają, że nie jest to najlepszy wybór dla gospodarstw domowych. Dlatego lepiej zdecydować się na zgrzewarki listwowe, które są bardziej poręczne oraz zdecydowanie tańsze.

Moc urządzenia

Dobra zgrzewarka próżniowa powinna dysponować mocą z zakresu 110-170W. Taki zakres zapewni wydajne pakowanie żywności. Należy jednak wiedzieć, że im wyższa moc, tym pakowanie próżniowe będzie szybsze. 

Rozmiar i liczba zgrzewów

Kolejnym krokiem przy wyborze zgrzewarki jest jej rozmiar oraz liczba zgrzewów. Większa szerokość i długość listwy pomaga przy pakowaniu większych produktów. Z kolei większa liczba zgrzewów ułatwia skuteczną ochronę mokrej żywności.

Maksymalne ciśnienie

Ciśnienie wytwarzane przez pompkę próżniową również nie może być pomijane przy wyborze zgrzewarki. Najlepsze efekty w domowych warunkach zapewni ciśnienie 0,6-0,8 bar. Niższe nie ułatwi skutecznego działania na dłuższy czas, a z kolei wyższe nie jest konieczne podczas użytku domowego. 

Łatwość w użyciu

Kuchenne działania mogą być czasochłonne, dlatego warto ograniczać skomplikowane i nieintuicyjne sprzęty. Nie inaczej jest w przypadku zgrzewarki próżniowej. Jeśli chcemy, by służyła ona skutecznie i na długo, najlepiej zdecydować się na taką, która nie przysporzy problemów podczas obsługi. 

jaka najlepsza zgrzewarka próżniowa

Zwróć uwagę na dodatkowe cechy

Oprócz wymienionych wyżej aspektów warto także zwrócicie uwagę na dodatkowe ułatwienia w zgrzewarce. Nie są one niezbędne do prawidłowej pracy, ale potrafią znacznie usprawnić proces zgrzewania. Zatem, jaka będzie najlepsza zgrzewarka próżniowa? Zwróć uwagę na produkt wyposażony w: 

  • Tryb dla wilgotnej żywności — oddzielny tryb pozwalający na wygodne pakowanie mokrego jedzenia stanowi jedno z kluczowych usprawnień. Przecież nie tylko suche jedzenie może być przechowywane przez długi czas. Jeśli zależy Ci na wszechstronnym pakowaniu, ten tryb jest nieodzowny.
  • Wygląd i powłoka — chociaż liczy się wnętrze, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zgrzewarka prezentowała się elegancko. Stąd też najlepiej zdecydować się na model, który posiada powłokę zapobiegającą śladom odcisków palców. Dzięki temu łatwiej zachowasz urządzenie w czystości. 
  • Wbudowana gilotyna — dzięki niej można w szybki i łatwy sposób odciąć potrzebną folię do pakowania próżniowego. Nie trzeba więc męczyć się z dodatkowym przecinaniem, bo zgrzewarka zrobi to za Ciebie. 
  • Możliwość próżniowego przechowywania płynów — niektóre urządzenia stanowią dodatkową pomoc w próżniowym przechowywaniu płynów. Może być to na przykład korek, który sprawdzi się do tego celu idealnie.

Odpowiednia zgrzewarka próżniowa — jaką wybrać?

Zgrzewarka próżniowa do użytku domowego to nie tylko praktyczne narzędzie, ale także sposób na ograniczenie marnotrawstwa żywności i przedłużenie świeżości naszych produktów. Jednak, jaką zgrzewarkę próżniową wybrać? Zwróć uwagę przede wszystkim na jej moc, a także rozmiar, ciśnienie i łatwość w użyciu. Ważne jest także dodatkowe wyposażenie, które usprawni cały proces. Pamiętaj, że wybierając odpowiednią zgrzewarkę, dostosowaną do potrzeb, inwestujesz nie tylko w urządzenie, ale także w dłuższy okres przydatności zapakowanych produktów. Dostosuj się więc do kilku zasad i zaopatrz się w sprzęt, który nie zawiedzie!

A po zakupie odpowiedniej zgrzewarki, nie pozostaje nic innego, jak próżniowe pakowanie. Co można pakować próżniowo? Lektura artykułu na naszym blogu zapewni wszelkie odpowiedzi! Sprawdź koniecznie!

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk Zamknij